אודות

בית הספר סורקיס יעניק לכל הבאים בשעריו תחושת שייכות, מסוגלות, ויאפשר לחלום , להעז, להצליח. בית הספר סורקיס ישמש בית מוגן ובטוח בו תשרור תחושת קבלה מתוך כבוד הדדי ללא תנאי ובו כל אחד יחוש שווה ושייך.

הסיפור שלנו

בסורקיס פועלים לפיתוח אישי וקהילתי מתוך אמונה כי ביכולתו של כל אחד/ת לחלום, להעז, להצליח.

בית הספר מקיים מודל ייחודי ובו לכל תלמיד/ה יש שני מחנכים/ות המלווים/ות אותו/ה כדמויות משמעותיות. במודל באים לידי ביטוי שיתופי פעולה הדוקים בין המחנכים/ות בימי הורים, בכתיבת מסמכי הערכה ובמועצות הפדגוגיות. למחנכים/ות אחריות משותפת בתחומים הרגשי, חברתי והתנהגותי.
נובע מכך, שהתלמיד/ה זוכה לליווי ותמיכה מתוך ראייה הוליסטית של שתי דמויות חינוכיות משמעותיות.

אנו נותנים ביטוי לחוזקות אישיות, אפשרויות בחירה של מקצועות העשרה, שיעורים ייעודיים לפיתוח אישי של כל אחד/ת. העשייה הזאת – שלנו, מחזקת את תחושת השייכות, יוצרת כבוד הדדי ומובילה למיצוי ומצוינות של הבוגר/ת הרצוי/ה, אשר באים לידי ביטוי בשלל שיתופי פעולה עם הקהילה הפנים והחוץ בית ספרית.

"איני יכול לשנות את כיוון הרוח, אך אני יכול לכוון את המפרשים כך שתמיד אגיע ליעד שלי". (ג'יימי דין)

WhatsApp-Image-2021-05-09-at-18.11.21
WhatsApp-Image-2021-06-03-at-18.18.21-2

עקרונות חינוכיים מובילים

שתי דמויות חינוכיות ומשמעותיות המלוות כל תלמיד/ה.
ראיה הוליסטית של הפרט ומתן מענה מותאם.
בחירה בתהליכי הוראה ולמידה.
אימון ל"פיתוח אישי"
קשרי גומלין עם הקהילה– תורמים לה ונתרמים ממנה.

זהות בית ספרית

תוכניות המותאמות למיצוי ומצוינות: מנהיגות ומנהיגויות תלמידים/ות, תוכנית אמירים, למידה חוץ כיתתית וחוץ בית ספרית, למידה רב גילית, חונכות.

תהליכי בחירה של לומדים/ות ומלמדים: קמפוסים – תחומי עניין לבחירה בכל השכבות, כגון: חוק ומשפט, תוכנת אקסל, המצאות ומיתוסים, שיאי גינס ועוד.

שפות: איטלקית, ספרדית, ערבית חנ"ג אחר: כדורגל, תנועה, אתגרי הנינג'ה ועוד סביבות למידה עשירות בחשבון ובשפה: בכיתות האם. עבודה שיתופית ברמה שכבתית של צוותי הוראה ולומדים, בתחומי למידה ובתחום החברתי רגשי.

קהילתיות: מגוון תוכניות לשיתופי פעולה: קשר רב דורי, חונכות גנים, אימוץ יחידה מחיל התותחנים, בית ספר דרוזי, מועדון רוטרי, מועדוני קשישים ועוד.

פרויקטים: אימוץ חיל התותחנים, הקמת גינה קהילתית ובית ספרית בשיתוף עם "הרוטרי", שיתוף פעולה עם בית הספר הדרוזי בירכא, שיתוף פעולה בית ספר בקולומבוס באוהיו, הרצאות להורים בנושאים שונים, אירוע קהילתי בשבוע הבריאות.

WhatsApp-Image-2021-05-09-at-18.11.20-1
י2

חזון

בית הספר סורקיס יעניק לכל הבאים בשעריו תחושת שייכות, מסוגלות ויאפשר
לחלום, להעז, להצליח

בית הספר סורקיס ישמש בית מוגן ובטוח בו תשרור תחושת קבלה מתוך כבוד הדדי ללא תנאי ובו כל אחד יחוש שווה ושיוך. ננהג על פי תקנון ביה"ס, נפתח בתלמידים כישורים אישיים ובין אישיים, ניזום פעילויות שיח היוצרות תחושת שייכות של כל באי ביה"ס. 

אנו שואפים להקנות ערכים ומיומנויות חברתיות אשר יסייעו להתמודדות במצבי חיים שונים. נטפח ערכים של הקשבה, קבלת השונה, תקשורת מכבדת ונקדם דיאלוג משמעותי בין כל באי ביה"ס.

אנו שואפים להעשיר בכלים אשר יסייעו ללמידה עצמאית, נעודד סקרנות ויצירתיות לגילוי הכוחות והעצמתם, למיצוי היכולות הטמונים בכל אחד ואחת והעצמתם. ניצור הזדמנויות ללמידה חווייתית, יצירתית וסקרנית. נחשוף את התלמידים לתחומי דעת שונים ומגוונים נאפשר לתלמידים מגוון פעילויות מהנות.

אנו שואפים להיות מכוונים עפ"י דרכיהם של כל באי בית הספר, לתת מענים לשונות ולאפשר מתן מענים דיפרנציאליים. כל ילד יקבל מענה עפ"י יכולותיו. ניצור סביבה המאפשרת פעילויות שיאפשרו ביטוי שונה לחוזקות.

אנו מאמינים במעורבות חברתית ואחריות לזולת לכן אנו שואפים להרחיב את הקשרים עם הקהילה, לתרום ולהיתרם ממנה. על כן נקדם ונעצים את המעורבות הפעילה ותרומה לקהילה תוך גילוי אחריות אישית וחינוך לאהבת הארץ.

סורקיס - בית חינוך לפיתוח אישי וקהילתי 

כיתות הלימוד משמשות ככיתות מעבדה לתחום הדעת שפה/מתמטיקה

בית חינוך סורקיס בונה מרחבים להתפתחות אישית:

מקצועות בחירה מגוונים כגון שפות, חוק ומשפט, תנועה, קיצור תולדות האנושות ועוד.. 

חונכות רב גילאית-בצוותא, מפגשים קבועים, דו גילאיים במהלך השבוע סביב תכני למידה ונושאים רגשיים וחברתיים.

למידה חוץ כיתתית– למידה חווייתית המשלבת את הלמידה ואת החושים

שעה שבועית במערכת– "הכוחות שבי" בשעה זו ניתנת במה אישית לחוזקות ופיתוח מטרות אישיות- את הצוות מלווה הפסיכולוגית אפרת מעיין.

"תלמידים מלמדים תלמידים" פיתוח והעצמת ילדים מכיתות הגבוהות תוך העמקת תחושת היכולת והמסוגלות של הילד הצעיר בתחומים מגוונים.

תוכנית "א' תחילה" – תלמידי א' נקלטים במרחבים המעוצבים מחדש, סביבת למידה המזמנת התנסות במיומנויות של לומדים.ות עצמאיים.ות ומאפשרת למידה פעילה וחווייתית.

קשרי קהילה:

פרויקטים רב תרבותיים: מפגשים עם בית הספר הדרוזי בירכא, שיתוף פעולה עם בית ספר בקולומבוס אוהיו.

פרויקטים של התנדבות בקהילה וקהילה מעורבת ותורמת לבית הספר

קוד פלוס

תכנית הלימודים קוד פלוס שייכת לשיעורי מדעי המחשב. זוהי תוכנית המבוססת על שפת סקרץ' והייחודיות שלה היא השימוש בקודים הגזורים משפה זו בעברית. הילדים לומדים לתכנת והלמידה הינה מבוססת פרוייקטים – אין נכון או לא נכון, אלא, יש ניסוי וטעיה המאפשר חווית הצלחה לכל תלמיד.

האוצר האבוד

האוצר האבוד הוא פרוייקט ארצי בו אנו לוקחים חלק, בהשתתפות עמותת עיגול לטובה וחברת ברינקס.
תלמידי בית הספר אספו מטבעות של 10 אגורות והביאו אותם לכיתה, ויחד אספנו סכום נכבד שנתרם למגוון עמותות על פי בחירת התלמידים. בין העמותות שבחרו הילדים לתרום להן: תנו לחיות לחיות, עמותת גדולים מהחיים ועוד.

קשר רב דורי

הקשר הרב דורי הינה תכנית המופעלת בבית ספרינו זו השנה החמישית בשיתוף משרד החינוך והמשרד לאזרחים ותיקים ובית התפוצות.
במסגרת התכנית תלמידי שכבה ו' נפגשים עם בני הדור השלישי –סבים וסבתות, שומעים את סיפור חייהם המרתק ומעלים אותו על גבי הכתב.
הסיפורים עולים לאתר הקשר הרב דורי ונשמרים שם לעולמים.

גשר חינוכי

קבוצת דוברי האנגלית של בית הספר כתבו ושלחו לתלמידים באוהיו מיילים באנגלית בו הם סיפרו על עצמם, על איך זה לחיות וללמוד בתקופת הקורונה, על המתרחש בארץ (הבחירות) ואיחלו להם חג פסח שמח.
כעת, אנחנו מחכים בציפייה רבה לקבל מהם תגובות!
בהמשך השנה, נמשיך ביצירת הקשר עימם ובהעמקתו.

מעורבות חברתית

התחום החברתי-ערכי שזור לאורך השנה בשגרת בית הספר, כבית חינוך לפיתוח אישי וקהילתי אנו בסורקיס פועלים לקידום המעורבות החברתית ברמת תלמיד, כיתה ובית הספר.
צוות החינוך החברתי מקדם עשייה חברתית קהילתית בנקודות זמן על לוח השנה במטרה להצמיח ולטפח מעורבות ואחריות חברתית קהילתית וליצור שיתוף פעולה בין התלמידים, הצוות החינוכי, ההורים והקהילה תוך כבוד הדדי. דוגמאות לפעילויות חברתיות שנעשו עד כה: יום המעשים הטובים, קמחא דפסחא, משלוחי מנות לחיילים ולקשישים, שבת מתוקה, יום המורה.
החינוך החברתי הוא תהליך מתמיד של למידה חברתית שמטרתו לעצב את התלמידים ולהפכם לאזרחים מעורבים.

"לעשות מעשה טוב הוא משימתו המהוללת ביותר של האדם" סופוקלס

צמרות

צמרות הינה תוכנית שנבנתה עבור תלמידים מצטיינים, סקרנים ובעלי מוטיבציה ללמידה. התכנים שהופעלו בתוכנית היו: למידת השפה הערבית, הקמת גינה בית ספרית וניצוצות חשיבה – תכנים מדעיים ועתידיים. תכנית זו מיועדת לכיתות ד' – ו'.

אמירים

בבית ספרנו אנו מפעילים זו השנה השניה את תוכנית אמירים לכיתות ד' –ו'.
תוכנית זו מיועדת לתלמידים מצטיינים ומצוינים המגלים מוטיבציה ללמידה וסקרנות.
התלמידים לומדים מגוון תחומים: מדעי החיים, מדעים מדוייקים, הומני, אומנות וחינוך חברתי ערכי.
מהנעשה בשכבות השונות: בכיתות ו' – פרוייקט נוער שותה מדע.
בכיתות ה' – חינוך פיננסי – התלמידים המציאו לוגו לנושא הנלמד, לאחר פעילות נרחבת בנושא על ידי המורה והורה העוסק בתחום.
אומנות – פיסול
חינוך חברתי ערכי – שעות הפנאי
בכיתות ד' – עולמו של הילד בתקופות השונות בהסטוריה וכמו כן ניתוח אגדות ילדים באופן יצירתי. ביומימיקרי חיקוי מהטבע.

מועצת תלמידים

המערכת החינוכית הציבה את טיפוח המעורבות החברתית כאחד מיעדיה וממטרותיה:
"לטפח מעורבות בחיי החברה הישראלית, נכונות לקבל תפקידים ולמלאם מתוך מסירות ואחריות, רצון לעזרה הדדית, תרומה לקהילה, התנדבות וחתירה לצדק חברתי במדינת ישראל" (מתוך מטרות החינוך הממלכתי, 2000).
הפעילות במועצת תלמידים מאפשרת התנסות באזרחות פעילה, מעורבות ההנהגה בחיי בית הספר מחזקת את קהילת בית הספר כגוף חינוכי המטפח את תלמידיו לקראת חיים בחברה דמוקרטית ומחזקת את השתייכות התלמידים לבית הספר ולעקרונותיו.